آپولو بلاگ

اینستاگرام و دیگر هیچ ...

آموزش فعالسازی ورود دو مرحله ای در اینستاگرام

آموزش فعالسازی ورود دو مرحله ای در اینستاگرام

آموزش ورود دو مرحله ای در اینستاگرام ، Two-Factor Authentication

امروز با توجه به گسترش روز افزون و استفاده همگانی افراد جامعه از شبکه های مجازی مانند اینستاگرام موضوع امنیت اطلاعات در این شبکه ها از اولویت های بالای شرکت های توسعه دهنده می باشد چرا که اکثر افراد استفاده کننده خواستار امنیت اطلاعات شخصی خود می باشند و در این میان افراد سودجو به دنبال کسب منافع خود ممکن است به اطلاعات فردی شما دست پیدا کنند ،  و اخباری به گوش می رسد که بنا به موقعیت و شرایط های متفاوت ممکن است از اطلاعات فردی و شخصی یک اکانت در این شبکه ها سوء استفاده گردد .
بنابراین اینستاگرام نیز همانند دیگر شبکه های مجازی برای بالا بردن سطح امنیت حساب های خود ، در سال 2016 گزینه  Two-Factor Authentication یا همان ورود دو مرحله ای را به برنامه اضافه کرد.


با فعالسازی این امکان ، در هر زمانی تلاش شود از یک دستگاه ناشناخته ( منظور سیستمی که قبلا اکانت شما در آن لاگین نشده باشد) اکانت شما باز شود اینستاگرام برای دریافت تاییدیه یک پیامک برای تلفن همراه شما ارسال می کند و با وارد نمودن آن کد امکان ورود به اکانت شما فراهم می گردد در غیر این صورت امکان ورود وجود ندارد.


برای فعالسازی این امکان  الزاما شما می بایست شماره تلفن همراه خود را در اکانت اینستاگرام ثبت نموده باشید.


برای فعالسازی ورود دو مرحله ای مراحل زیر را در اکانت خود انجام دهید.


1-    در مرحله اول در گوشه پایین سمت راست برنامه بر روی تصویر دایره ای پروفایل خود کلیک کنید.


2-    بر روی علامت چرخ دنده کلیک کنید.
3-    از میان گزینه های نمایش داده شده گزینه  " Two-Factor Authentication " را انتخاب کنید .
4-    بر روی گزینه " Turn On " یا همان روشن کردن کلیک کنید.
5- در این مرحله در صورتی که از قبل شماره تلفن همراه خود را در برنامه اینستاگرام وارد نموده باشید یک پیام حاوی کد برای شما ارسال میگردد که می بایست آن کد را در کادر نمایش داده شده وارد نمایید ، پس از وارد نمودن کد به بخش کدهای پشتیبان هدایت میگردید ، کدهای پشتیبان کدهایی هستند که در مواقعی که شما در تایید دو مرحله ای پیام حاوی کد را دریافت نکردید از این کدها جهت ورود به برنامه استفاده نمایید. در صورتی هم که از قبل شماره تلفن همراه خود را در برنامه وارد ننموده باشید ، ابتدا برنامه از شما شماره تلفن همراه را دریافت می نماید.
پس از طی کردن مراحل اعلام شده در صورتی که پس از آن سعی شود از دستگاهی ناشناخته وارد اکانت اینستاگرام شوید ، یک کدی از سوی اینستاگرام برای شما ارسال میگردد که با وارد کردن آن کد امکان دسترسی به حساب اینستاگرام وجود دارد در غیر این صورت امکان ورود وجود ندارد.
ذکر این نکته ضروری است که جهت مشاهده کدهای پشتیبان شما می بایست وارد اکانت اینستاگرام خود شوید ، بنابراین شما می بایست کدهای پشتیبان را در یک note در گوشی خود ذخیره و یا یک تصویری از آن در گوشی خود ذخیره نمایید تا در شرایطی که کد ارسالی از اینستاگرام را دریافت نکردید بتوانید از این کدها جهت دسترسی به حساب خود استفاده نماییدو جهت مشاهده کدهای پشتیبان می بایست بر روی گزینه مشخص شده در تصویر فوق کلیک نمایید.

نوشتن کامنت :