آپولو بلاگ

اینستاگرام و دیگر هیچ ...

معرفی امکان استوری اینستاگرام

معرفی امکان استوری اینستاگرام

معرفی استوری در اینستاگرام


استوری چیست؟
اینستاگرام امکانی را به برنامه اضافه نموده است که با رونمایی از آن تحول بزرگی را ایجاد و با استقبال شدید کاربران نیز روبرو شد. این امکان استوری (story) نام دارد.


شما می توانید تصاویر و یا ویدئو هایی در طول روز در این قسمت قرار دهید که تنها 24 ساعت نمایش داده می شودو پس از آن حذف می گردد ، این امکان در صفحه اصلی یا همان هوم برنامه در بالای پست ها نمایش داده می شود.
به صورت کلی این امکان برای نمایش عکس و ویدئو هایی است که تنها برای یک روز جذاب است و نیازی به پست کردن آن و نمایش دائمی در صفحه شما نمی باشد که اکثر کاربران نیز بیشتر از کارهای روزانه ، مکان های که روزانه در آن تردد می کنند و یا اتفاقات روزانه جالب اطراف خود عکس و فیلم تهیه و منتشر می کنند.
با هر بار مراجعه به برنامه شما می توانید استوری های دوستان خود را مشاهده و حتی برای آن کامنت نیز ارسال کنید. برای مشاهده استوری ها تنها می بایست بر روی تصویر دایره ای اشاره کنید پس از اشاره به اولین تصویر استوری آن شخص به ترتیب برای شما به نمایش درخواهد آمد ، شما می توانید با ضربه زدن به صفحه ، استوری بعدی را مشاهده و یا با لمس صفحه به چپ استوری شخص بعدی را مشاهده کنید.


شما در روز می توانید هر تعداد عکس و ویدئو ( زمان ویدئو15 ثانیه می باشد)  به این قسمت اضافه کنید ، همچنین شما می توانید استوری خود را  به تمامی فالوورهای صفحه خود نمایش دهید و یا برای تعدادی از آنها ارسال نمایید.


از ابتدای رونمایی از این امکان کسب و کارها و مدیران صفحات اینستاگرام برنامه ریزی های زیادی برای استفاده بهینه از این امکان انجام داده اند . و با توجه به محبوبیت این امکان در بین کاربران فضای بسیار مناسبی برای ارائه تبلیغات ، معرفی برندها و در نهایت افزایش فالوور اینستاگرام و لایک شده است.
با توجه به محبوبیت این امکان در این قسمت آموزش کامل مراحل قرار دادن استوری ارائه میگردد.آموزش قرار دادن استوری در اینستاگرام :


بارگذاری استوری بسیار آسان است ، برای این کار باید در صفحه اصلی برنامه بالای صفحه در سمت چپ کلمه اینستاگرام بر روی عکس دوربین کلیک کنید و یا صفحه را به سمت راست بکشید.
به صورت خودکار پس از ورود به این بخش دوربین گوشی شما فعال و آماده عکس گرفتن است ، شما می توانید با فشردن دکمه وسط یک عکس گرفته و یا با نگه داشتن همان دکمه یک ویدئو ضبط نمایید، در تصویر زیر نمایی از حالت به وجود آمده نمایش داده شده است.

گزینه های روشن کردن فلش گوشی جهت عکاسی ، تغییر دوربین گوشی از دوربین پشت به دوربین جلو و فیلترهای فیس جهت تهیه و اعمال بر روی ویدئو ها از دیگر گزینه های در کنار دکمه اصلی در صفحه هستند.
در کنار دکمه اصلی نیز تصویری از آخرین عکس موجود در گالری گوشی به شما نمایش داده می شود که با اشاره به آن می توانید یک تصویر و یا ویدئو را از داخل گالری انتخاب نمایید .

پس از انتخاب و یا تهیه عکس  شما می توانید با گزینه های موجود در بالای صفحه تغییراتی را در آن ایجاد نمایید ، با انتخاب گزینه Aa یک متنی را به دلخواه و با هر رنگ و سلیقه ای تایپ و در هر قسمت از تصویر آن را قرار دهید ، با حرکات انگشتان دست می توانید متن را به دلخواه کوچک یا بزرگ کنید و یا بچرخانید. در صورتی هم که از کار پشیمان شدید می توانید انگشت خود را بر روی متن نگه داشته و آن را به سمت تصویر سطل در پایین صفحه بکشید.


با انتخاب گزینه قلمو شما می توانید با دست خود یک امضاء یا یک شکلی را رسم کنید ، در این قسمت نیز گزینه های انتخاب سر قلم ، ضخامت قلم ، رنگ قم به شما نمایش داده می شود.و با انتخاب گزینه آخر می توانید از شکل های گرافیکی و ایموجی و یا حتی لوکیشن ، دما و ساعت و گزینه های بسیار دیگر ، برای جذاب تر شدن استوری و یا زیبا شدن آن استفاده نمایید.همچنین شما می توانید پس از تهیه تصویر و یا ویدئو با لمس صفحه به سمت چپ فیلترهای رنگی و سیاه و سفیدی را بر روی تصویر اعمال کنید.اینستاگرام به تازگی نیز امکانی را فراهم کرده است که شما می توانید در قسمت استوری گزینه های موجود در پایین صفحه را اسکرول کرده و گزینه Type را انتخاب کنید در این حالت یک پس زمینه رنگی و آماده برای شما ایجاد می گردد که می توانید بر روی آن متنی را تایپ و برای استوری آماده کنید و یا یک تصویری در همان پس زمینه رنگی تهیه و بر روی آن متنی را تایپ کنید همچنین می توانید از  ایموجی ها و دیگر امکانات موجود در این قسمت استفاده و یک استوری با شکل و شمایل دلخواه خلق کنید.کلیه گزینه های توضیح داده شده در فوق تنها برای حالتی است که شما خواستار ارسال یک تصویر برای استوری خود هستید ، جهت تهیه ویدئو برای استوری نیز گزینه های زیر به شما جهت خلق یک اثر زیبا کمک می کنند.

هنگام تهیه ویدئو  در صورتی که در پایین دکمه اصلی گزینه Normal انتخاب شده باشد ویدئو به صورت طبیعی ضبط و نمایش داده می شود .


با انتخاب گزینه Boomrang ویدئو به صورت  حرکت هایی به عقب و جلو ضبط می گردد.
با انتخاب گزینه Rewind ویدئو به صورت معکوس ضبط می گردد.
با انتخاب گزینه Superzoom ویدئو بر روی یک شی در تصویر در چند صحنه زوم می کند و یک آهنگ هماهنگ نیز با آن میکس میگردد.

پس از آنکه تمامی موارد و گزینه های مورد نیاز را انجام دادید برای منتشر شدن استوری بر کلیه فالوورهای خود بر روی علامت + اشاره کنید و یا جهت ارسال آن به یک یا چندی از دوستان خود بر روی گزینه Send to اشاره نمایید و دوستان مورد نظر را انتخاب کنید.


اینستاگرام به تدریج گزینه هایی را به این امکان اضافه کرد که باعث علاقه و توجه بیش از بیش کاربران به این قسمت شد مانند امکان Live  ، Focus ، Superzoom ، فیلترهای تصویر و ذخیره کردن استوری که با توجه به اهمیت هر یک از این امکانات مقالاتی در این رابطه نیز تهیه و ارائه میگردد.
نوشتن کامنت :