آپولو بلاگ

اینستاگرام و دیگر هیچ ...

معرفی اینستاگرام

معرفی اینستاگرام

  • اینستاگرام چیست ؟

  • اینستاگرام یک برنامه شبکه اجتماعی است که افراد با استفاده از آن می توانند تصاویر و یا ویدوئو های خود را به اشتراک بگذارند این برنامه توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر  در اکتبر 2010 در اولین نسخه برای سیستم عامل ios منتشر شد و به سرعت در بین اقشار جامعه رشد کرد و باعث شد در آوریل 2012 از نسخه اندروید آن هم رونمایی شود ، هم اکنون نیز این برنامه در بستر آی او اس ، اندروید و ویندوز  قابل استفاده است.

  • اینستاگرام ترکیبی از دو واژه Instant Camera و Telegram به معنای ارسال پیام از طریق عکس و فیلم است.

  • با توجه به رشد کاربران اینستاگرام در فاصله زمانی بسیار کمی و بالارفتن محبوبیت این برنامه در کل جهان و از همه مهمتر سودآوری کلان  ، فیسبوک در سال 2012 برنامه اینستاگرام را به ارزش یک میلیادر دلار آمریکا خریداری نمود ، پیش بینی می شود که اینستاگرام بزودی تبدیل به یک غول بزرگ تر از فیسبوک می گردد .
  • کلیه افراد 13 سال به بالا می توانند در اینستاگرام با حساب فیسبوک خود و یا آدرس ایمیل یک اکانت ایجاد نمایند ، پس از عضویت  تعدادی از دوستان و آشنایان خود را که مایل هستید  فالو کنید  تا بتوانید پست های منتشر شده توسط آنها را مشاهده  و لایک کنید و حتی نظر خود را از طریق بخش کامنت ثبت کنید و یا از طریق بخش دایرکت به صورت خصوصی با یک فرد صحبت کنید و یا در همان بخش یک گروه تشکیل دهید و تصاویر ، عکس ها و مطالب خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید ، تنها با معرفی چند امکان ساده در اینستاگرام متوجه دلیل محبوبیت این برنامه در کل جهان می گردید.
    طبق آمار رسمی منتشر شده در سال 2017 تعداد کاربران استفاده کننده از اینستاگرام به  800 میلیون کاربر رسیده است که این آمار همه گیر شدن این برنامه در کل جهان را نشان می دهد.
  • اینستاگرام از زمان انتشار اولین نسخه تا کنون دارای تغییرات و بروزرسانی های زیادی بوده است که لیست کامل آنها را می توانید در لینک مشاهده کنید ، از مهمترین این بروز رسانی ها می توان به آپدیت مارس 2014 به منظور کاهش نسخه اندروید و همچنین افزایش و بهبود کارایی و و رابط کاربری برنامه ،در می 2016 تغییر ظاهر برنامه و همچنین لوگو ،  در سال 2017 اضافه نمودن امکان استوری به اینستاگرام که شما می توانید با مراجعه به لینک ( استوری چیست؟) با این امکان به صورت کامل آشنا شوید.

  • امروزه محبوبیت اینستاگرام تنها به دلیل جنبه سرگرمی آن نمی باشد ، بیشتر محبوبیت آن در حال حاضر به دلیل اکانت های تجاری ، انجام معلامات و خرید و فروش های صورت گرفته از طریق آن می باشد ، شما می توانید یک اکانت تجاری ایجاد کنید و محصولات و خدمات خود را در آن معرفی و به فروش برسانید ، و به این ترتیب فعالیت اقتصادی خود را از محدوده جفرافیایی خود بیرون ببرید . برای بهرمندی از درآمد بیشتر در این زمینه شما می بایست با رقابت بین رقبا و همکاران ابتدا برای خود یک برند ایجاد نمایید و از همه مهتر افزایش فالوو صفحه شما است ، که هر چه تعداد دنبال کنندگان صفحه شما زیادتر باشد آمار نمایش پست ها و محصولات شما به دیگران بالاتر رفته و در نتیجه فروش بیشتری خواهید داشت.

  • برای شروع کار با اینستاگرام شما باید ابتدا با توجه به نوع بستر در دسترس خود با مراجعه به اپ استور و یا گوگل پلی این برنامه را دانلود ، نصب و پس از نصب اقدام به عضویت نمایید ، آموزش و راهنمای کامل عضویت در اینستاگرام را می توانید در لینک اعلام شده مشاهده نمایید.


نوشتن کامنت :