آپولو بلاگ

اینستاگرام و دیگر هیچ ...

هشتگ چیست ؟

هشتگ چیست ؟

هشتگ چیست ؟
Hashtag#


هشتگ به معنی برچسب گذاری است ،  در واقع هشتگ همان برچسب گذاری در وبلاگ ها است که به شما کمک می کند که مطالب وبلاگ خود را با برچسب های دسته بندی و فهرست بندی کنید که این دسته بندی تاثیر زیادی در جستجوی آن کلمه و نمایش وبلاگ شما به عنوان نتیجه جستجو نیز دارد .

به صورت خیلی ساده هشتگ یک کلمه یا گروهی از کلمات هستند که پس از علامت # قرار میگیرند و برای دسته بندی مطالب و یا جستجو در رابطه با یک موضوع خاص است.شما می توانید در اینستاگرام و یا شبکه های مجازی دیگر تصویر ، ویدیو و یا به صورت کلی پست و مطلب خود را با برچسب گذاری (هشتگ ) در دسته بندی خاصی منتشر کنید ، با این کار دیگر کاربران استفاده کننده از اینستاگرام می توانند بــا جستجو هشتگ مورد علاقه و یا مورد نظر خود پست شما و کلیه پست های منتشر شده با یک هشتگ خاص را مشاهده کنند.
بنابراین هشتگ یک نوع طبقه بندی و دسته بندی بدون محدودیت است که به  کاربران کمک می کند که  در فضایی به وسعت یک جهان پست های خود را دیگران نمایش دهند و همچنین پست ها و مطالب با موضوع مورد نظر خود را پیدا کنند.
استفاده از هشتگ بسیار آسان است ، شما تنها می بایست یک عکس و یا ویدیو را جهت بارگذاری انتخاب و آپلود نمایید سپس در قسمت عنوان می توانید متن مورد نظر را تایپ و سپس با استفاده از علامت # و در ادامه آن تعدای حرف و یا جمله پست خود را با هشتگ منتشر کنید ، پس از علامت هشتگ شما می توانید هر کاراکتر حرفی ویا عددی را قرار دهید ولی امکان استفاده از برخی از کاراکتر های خاص مانند % , $ وجود ندارد .
هر پست می تواند شامل 30 هشتگ باشد ولی اگر پست شما بیش از این تعداد دارای هشتگ باشد اجازه انتشار آن توسط اینستاگرام داده نمی شود.
همچنین شما می توانید با کلیک بر روی یک هشتگ کلیه پست های منتشر شده با این هشتگ را مشاهده کنید ، البته جهت انتشار پست شما با هشتگ مورد نظر به این نکته دقت داشته باشید که صفحه شما می بایست به صورت عمومی باشد .


جالبه که بدونید با گسترش شبکه های مجازی و استفاده تعداد زیادی از کاربران از آنها به دلیل استفاده زیاد از کلمه هشتگ در سال 2014 این کلمه به فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد اضافه شد.

پیدایش و استفاده از هشتگ ها به دلیل دسته بندی و طبقه بندی موضوعات و سهولت در جستجو بوده است ، اما امروزه عملکرد آن بیشتر در جهت معرفی ، تبلیغ و رشد و توسعه یک برند و یا یک کسب و کار مورد توجه قرار گرفته است.

نوشتن کامنت :