آپولو بلاگ

اینستاگرام و دیگر هیچ ...

IGTV امکان جدید اینستاگرام

IGTV امکان جدید اینستاگرام

 • امکان IGTV اینستاگرام

  اینستاگرام به تازگی امکان جدیدی را به برنامه خود اضافه نموده است ، با توجه به گسترش جهانی و محبوبیت اینستاگرام با کاربرانی نزدیک به یک میلیارد نفر ، این امکان می تواند بیش از پیش به افزایش محبوبیت و کاربران این برنامه کمک کند.

 • با افزایش محبوبیت یوتیوب به دلیل عدم محدودیت در قرار دادن ویدیو و همچنین سهولت دسترسی به آن از طریق تلفن همراه ، پیرو آمار منتشر شده باعث کاهش 40% تماشای تلویزیون توسط جوانان شده است ، همچنین گفته می شود تا سال 2021 ویدویو های مشاهده توسط موبایل بیش از 78% از حجم ترافیک داده های تلفن همراه را تشکیل می دهد ، با توجه به آمار های منتشر شده اینستاگرام نیز از این قافله عقب نمانده و با رونمایی از امکان IGTV  پا به این عرصه رقابت نهاد.
هر کاربر بدون محدودیت می تواند کانال IGTV خود را ایجاد و فیلم های دلخواه خود را با فالوورها به اشتراک بگذارد.


 • امکان IGTV به کلیه کاربران اینستاگرام اجازه می دهد که ویدیو های با حداکثر زمان 10 دقیقه به صورت عمودی تهیه و بارگذاری کنند. البته این مدت زمان برای اکانت هایی با فالوورهای زیاد به یک ساعت نیز می رسد که البته اینستاگرام اعلام داشته که این محدودیت نیز در آینده برداشته خواهد شد.
  در IGTV برخلاف یوتیوب کلیه فیلم ها عمودی تهیه و نمایش داده می شوند که این موضوع به دلیل استفاه و مشاهده از طریق تلفن همراه بسیار مناسب است و همچنین اینستاگرام قبلا در امکان استوری کلیه کاربران خود را به این کار آموزش و عادت  داده است.
 • شما می توانید در اکانت اینستاگرام خود با انتخاب گزینه IGTV ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده را مشاهده کنید و اینستاگرام در صورت انتشار ویدیو جدید از فالوورها اطلاع رسانی آن را انجام می دهد همچنین به صورت هوشمند ویدیو های مورد علاقه و یا مربوط به فالوورهای شما بر اساس اولویت نمایش داده می شوند و همچنین شما می توانید یک ویدیو را از طریق دایرکت برای شخص دیگری ارسال نمایید.


سه نکته در رابطه با پلتفرم IGTV:


 • 1-    IGTV فقط جای ویدیو های عمودی است ، این گزینه یک ابتکار توسط اینستاگرام است که کلیه کاربران استفاده کننده از موبایل به راحتی و بدون چرخاندن موبایل خود ویدیو مورد علاقه خود را تهیه و یا مشاهده کننده ( امکان تهیه ویدیو به صورت افقی نیز وجود دارد ولی شما پس از مشاهده نتیجه مسلما از تهیه ویدیو دیگر به این صورت پشیمان خواهید شد) علاوه بر این این موضوع سبب می شود که کلیه کاربران به این جرات برسند که می توانند بدون هیچ ابزار و وسایل حرفه ای می توانند ویدیو های مورد علاقه خود را ضبط و منتشر کننده ، این اقدام تاثیر بسیار مثبتی در بازاریابی شبکه های اجتماعی دارد و در صورتی که شما به عنوان یک فعال در این حوزه همچنان اعتماد به نفس تهیه ویدیو ندارید از همین حالا شروع کنید و این مهارت را یاد بگیرید.
 • 2-    IGTV مانند یوتیوب یک شبکه به اشتراک گذاری ویدیو است و نه یک تلویزیون ، و پیرو مطالب منتشر شده از عوامل اینستاگرام در آینده نیز این امکان به پخش تلویزیونی تبدیل نخواهد شد و تنها هدف همان تهیه ویدیوهای واقعی با هر کیفیتی و نمایش آنها به دیگران است ، این موضوع نیز یک موقعیت و امکان خوب برای کسب و کارهای مجازی و تبلیغات آنها است ، چرا که بدون هیچ محدودیتی و با هر امکاناتی می توانند جهت تبلیغ کسب و کار خود فیلم تهیه و به فالوررهای خود و دیگر افراد نمایش و از این طریق علاوه بر افزایش فالوور نسبت به فروش خدمات و محصولات خود اقدام نمایند.
 • 3-    IGTV یک تجربه عالی همراه با اعتیاد ، هر چند که IGTV قرار نیست مانند یک تلویزیون باشد اما شما در هر زمانی با باز کردن آن می توانید ویدویوهای منتشر شده توسط دوستان و دیگر افراد را مشاهده کنید ، لایک کنید و حتی نظر خود را در حین پخش ویدیو ثبت کنید و در صورتی که ویدیو ای را دوست نداشتید با یک ضربه ویدیو بعدی را مشاهده کنید.


فیلم ها در IGTV دارای سه دسته بندی هستند:“For You” : مجموعه ای از فیلم هایی است  اینستاگرام با توجه به سابقه فعالیت شما فکر می کند که شما به آنها علاقه دارید .


“Following” : مجموعه ای از فیلم هایی است که شما در اینستاگرام آنها را دنبال می کنید.


“Popular” : مجموعه ای از فیلم های محبوب در اینستاگرام که بر اساس رتبه بندی نمایش داده می شوند.


همچنین در این بخش یک نوار جستجو نیز وجود دارد که شما می توانید ویدیو دلخواه خود را جستجو کنید.


هم اکنون که با امکان جدید و جذاب اینستاگرام آشنا شدید وقت آن رسیده که نحوه ایجاد کانال و فعالیت در آن را نیز آموزش دهیم ....

نوشتن کامنت :